Jakie narzędzia wybrać, aby zwiększyć wydajność gospodarstwa rolnego?

Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Przejdź do treści

Jakie narzędzia wybrać, aby zwiększyć wydajność gospodarstwa rolnego?

DOZAGRO
Opublikowane w Maszyny rolnicze · 14 Grudzień 2022
Wypracowanie jak najwyższych zysków jest celem każdego gospodarstwa rolnego. Aby prowadzić duże gospodarstwo rolne, trzeba jednak najpierw zainwestować w wysokiej jakości narzędzia, gdyż samą pracą ludzkich rąk niewiele uda się zdziałać. Sprawdź, jakie narzędzia warto wybrać!
 
 
Jakich narzędzi do wydajnego działania potrzebuje gospodarstwo rolne?
 
Choć od dawna wiadomo, że rolnictwo to przede wszystkim nowoczesne technologie oraz sprzęty, nadal wielu nie zdaje sobie sprawy, jak duży wkład własny musi posiadać rolnik, aby rozpocząć profesjonalną działalność. Narzędzia i maszyny są jednak niezbędne do szybkiej realizacji zadań, obróbki zebranych plonów, jak i pracy bezpośrednio w polu. Jest kilka sprzętów, które szczególnie przydadzą się w gospodarstwie rolnym i poprawią jego wydajność.
 
 
Robot paszowy
 
Jest to sprzęt, dzięki któremu możliwe jest automatyczne zadawanie paszy. Urządzenie powszechnie stosowane jest w profesjonalnych gospodarstwach rolnych. Daje możliwość regularnego żywienia krów, stanowi spore ułatwienie w chowie bydła. Tym samym produkcja mleka i mięsa jest nieprzerwana.

 
 
Robot paszowy działa w oparciu o innowacyjne technologie i całkowicie wyręcza człowieka w pracy. Pasza składowana jest w specjalnych silosach, z których jest pobierana. W kolejnym etapie jest dobierana i mieszana, a następnie podawana zwierzętom. Każdy osobnik otrzymuje konkretną rację żywieniową.
 
 
Szarpacz słomy
 
Cieszy się niesłabnącą popularnością wśród rolników, ponieważ podnosi efektywność prac. Wysokiej klasy sprzęt kupowany jest przede wszystkim przez hodowców, ponieważ umożliwia ścielenie podłoża dla zwierząt, a także można wykorzystać go do karmienia zwierząt czy wielu prac ogrodniczo-sadowniczych. Ma wszechstronne zastosowanie.

 
 
Szarpacz słomy działa w połączeniu z ciągnikiem. Składa się z bębna, do którego wkładane są bele przeznaczone do rozdrobnienia. Jest to zdecydowanie wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu prace w gospodarstwie można wykonać szybciej i wydajniej.
 
 
Łopata do ścielenia
 
Innowacyjna łopata do ścielenia, czyli ścielarka umożliwia stworzenie cienkiej warstwy trocin, wiórów, rozdrobnionej lub posiekanej słomy w pomieszczeniach hodowlanych. Maszyna działa w sposób automatyczny, równomiernie rozprowadza materiał na szerokość 5-6 metrów. Tworzy warstwę o idealnej grubości. Znacząco ułatwia to przygotowanie pomieszczenia, w którym mają przebywać zwierzęta. Prace odbywają się szybko i skutecznie i są realizowane bez konieczności fizycznego dostarczania materiału wyścielającego podłoże.
 
 
Wpływ Unii Europejskiej na rozwój polskiego rolnictwa
 
Czy polskich rolników byłoby stać na zakup innowacyjnych, wysokiej jakości sprzętów, gdyby nie Unia Europejska? Zdecydowanie nie. Fundusze unijne mocno dofinansowały rolnictwo w naszym kraju, pomogły mu wejść na wyższy poziom wydajności i dostosować poziom produkcji do europejskich standardów. Z dostępnych informacji wynika, że współfinansowane z budżetu UE są praktycznie wszystkie zakupy sprzętów dokonywane przez polskich rolników. To pokazuje skalę pomocy, jaka od lat jest udzielana.

 
 
Działania Unii Europejskiej wobec polskich rolników przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności w sektorze rolnym, poprawiają warunki produkcji i sytuację na wsiach. Aktywizują społeczność do podejmowania działań dotychczas wykonywanych na mniejszą skalę.

 
 
Niektórzy być może nawet nie pomyśleliby o pracy jako rolnik, gdyby nie perspektywy dobrych zarobków i możliwość budowania własnej firmy od podstaw. Dzięki funduszom z UE łatwiej jest zgromadzić niezbędne sprzęty podnoszące wydajność. Profesjonalne gospodarstwa muszą bazować na innowacyjnych technologiach, gdyż bez tego nie mogą się rozwijać i sprostać trudom rynkowym czy standardom przyjętym w branży.
 
 
Rolnictwo to przyszłość dla wielu gospodarstw
 
Uzyskanie stabilnej sytuacji finansowej poprzez korzystanie z dotacji unijnych pozwala rolnikom rozwijać się i inwestować w najwyższej jakości sprzęt. Właśnie dlatego w polskich gospodarstwach znajdują się obecnie roboty paszowe, szarpacze słomy czy łopaty do ścielenia, dzięki którym prace przebiegają szybko, sprawnie i nie wymagają bezpośredniego udziału człowieka.

 
 
Jeżeli więc oczekujesz zysków z pracy na roli, wymagany jest zakup innowacyjnych urządzeń, jak i pełna profesjonalizacja działalności. Wydajne gospodarstwa działające na skalę przemysłową zdominowały rynek i uczyniły z tego dochodową profesję. Poprzez wysokiej jakości narzędzia można jeszcze bardziej zwiększyć moce przerobowe, dostosować działalność do trudów rynkowych i zadbać o większe zyski przynoszące satysfakcję.Created with WebSite X5
Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Dozagro Radosław Rybacki
Huta 111e
Odolanów 63-430
NIP:
6221782263
REGON:
300223877
Kontakt
Dozagro Radosław Rybacki - Właściciel
Ludomiry Namysł 36 Odolanów 63-430 POLSKA
Wróć do spisu treści