Rozdrabniacz bel telehawk
Przejdź do treści
Logao Teagle

Rozdrabniacze słomy – wydajność i oszczędność czasu

Słoma to materiał, który jest wykorzystywany w praktycznie każdej dziedzinie rolnictwa. Jest stosowana jako pasza i ściółka zwierząt hodowlanych, a także jako naturalne tworzywo ogrodnicze utrzymujące pożądaną wilgotność gleby. Aby prace z wykorzystaniem słomy były efektywne i zoptymalizowane pod względem poświęconego na nie czasu, warto skorzystać z dostępnych urządzeń, które automatyzują poszczególne czynności. Rozdrabnianie i rozrzucanie słomy widłami odeszło do lamusa. Obecnie stosuje się nowoczesne rozdrabniacze słomy, które pozwalają na dużą oszczędność czasu i wysiłku. Wysokiej klasy urządzenia pozwalają na uzyskanie optymalnego efektu ściółkowania.

Jeśli szukasz niezawodnych rozdrabniaczy do słomy, z pewnością oferta sklepu DOZAGRO Cię nie rozczaruje. Sprowadzamy sprzęt od wiodących producentów, o uznanej na całym świecie renomie. Oferujemy różne warianty poszczególnych maszyn, aby każdy mógł wybrać opcję, która najlepiej sprawdzi się podczas wykonywanych prac. Rozdrabniacze do słomy są urządzeniami niezwykle popularnymi, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat.

Rozdrabniacz słomy Tomahawk – sztandarowy produkt firmy Teagle


Firma Teagle to pochodzący z Kornwalii w Wielkiej Brytanii producent maszyn rolniczych, który wytwarza wiele serii urządzeń do przetwarzania i wykorzystywania słomy, w tym swój najsłynniejszy produkt – rozdrabniacz słomy Tomahawk. Może on służyć zarówno do cięcia kostek różnej wielkości, jak również do rozdrabniania balotów. Firma działa na rynku od 1943 roku, produkując między innymi maszyny do obróbki słomy, rozrzutniki obornika, wielkopowierzchniowe kosiarki do traw, kosiarki bijakowe i mulczery, siewniki do nawozów oraz agregaty rolnicze. Maszyny firmy Teagle są sprzedawane w 35 krajach na całym świecie, ciesząc się opinią niezawodnych, innowacyjnych i znakomicie dopasowanych do potrzeb współczesnego rolnictwa.

Rozdrabniacz słomy Tomahawk – sztandarowy produkt firmy Teagle – jest produkowany w wielu odmianach. Poszczególne serie różnią się od siebie sposobem załadunku, wielkością urządzenia i jego pojemnością, możliwą do uzyskania wydajnością oraz rodzajami materiałów, które można za ich pomocą ciąć i rozścielać. Przy użyciu rozdrabniaczy Tomahawk można rozściełać i rozdrabniać słomę, przetwarzać ją na sieczkę na potrzeby karmienia TMR. Zadawanie paszy w postaci sieczki słomianej można realizować za pomocą wszystkich modeli, natomiast rozdrabnianie i podawanie kiszonki jest dostępne w wybranych urządzeniach. Wszystkie dostępne maszyny firmy Teagle łączy kilka wspólnych cech – niska awaryjność, solidność wykonania i łatwość obsługi. To wybór, który się opłaca.

Jeśli jesteś zainteresowany rozdrabniaczami słomy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu. Pracownicy są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Rozdrabnianie słomy i sianokiszonki Tomahawk 4040

ROZDRABNIACZE SŁOMY


Regulowana długośc cięcia słomy 5-20 cm

2 w 1 - SIECZKARNIE DUAL CHOP


Telaehawk na ładowarki teleskopowe do ścielenia.

ŚCIELARKI DO ŁADOWAREK
TELESKOPOWYCH

Tomahawk ścielenie w plantacji truskawek.

ŚCIELENIE TRUSKAWEK


Rozdrabniacz bel słomy i siana.

ŚCIELARKI NA KOŁACH


Ścielenie i żywienie Tomahawk 7100

ŚCIELARKI ZAWIESZANE


Rozdrabniacz ze stołem podawczym.

LINIE DO PRODUKCJI BRYKIETU


Rozdrabniacz bel elektryczny ze stołem podawczym.

PRODUCTION LINES FOR CHOPPING STRAWPodwieszany na TUZ rozdrabniacz słomy Tomahawk – kompaktowe wymiary, pełna funkcjonalność


Wyposażony w bęben rozdrabniacz słomy Tomahawk serii 404M/505M/505XLM pozwala na szybkie i wygodne rozdrabnianie całych bel, o wymiarach od 1,2 do 1,5 m, jako opcja jest dostępna możliwość przedłużenia bębna, w modelu 505XLM długość bębna wynosi 2,78 m. Maszyna posiada możliwość doboru długości cięcia za pomocą sit o różnej wielkości otworach. Urządzenie jest wyposażone w dwa wysypy dolne, na zamówienie jest też dostępny górny wysyp obrotowy. Urządzenie sprawdza się też znakomicie jako ścielarka do truskawek oraz innych owoców i warzyw. Ponadto bębnowy rozdrabniacz słomy Tomahawk serii 4040/5050/5050XL można wykorzystywać, oprócz rozdrabniania słomy, także do cięcia sianokiszonki. W przypadku kiszonki długość cięcia może wynosić nawet 4 cm. Każdy bębnowy rozdrabniacz kiszonki Tomahawk pozwala na pełne wykorzystanie rozdrabnianych bel i kostek, dzięki zastosowanemu rozwiązaniu w postaci obrotowego bębna. Bęben obraca się w jedną stronę (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), natomiast ostrza tnące obracają się w przeciwną stronę. Dzięki temu słoma lub kiszonka umieszczona w bębnie jest wciągana do mechanizmu rozdrabniającego oraz cięta i rozściełana lub wysypywana do paszowozu w całości.


Bębnowy rozdrabniacz słomy Tomahawk – modele dopasowane do wymagań


Model z serii 7100 jest dostępny jako rozdrabniacz słomy do ciągnika montowany na TUZ, który dzięki kompaktowym rozmiarom pozwala na łatwiejsze manewrowanie ciągnikiem. Rozdrabniacz słomy Tomahawk 7100 jest urządzeniem, które dysponuje pełnią możliwości rozdrabniania, podawania sieczki i rozściełania podłoża. Pojemność maszyny to 3 m3, a zasięg wyrzutu wynosi do 20 m. Pozwala na rozdrabnianie i podawanie zarówno siana, jak i sianokiszonki. Jako opcja są do niego dostępne wysypy różnych typów, między innymi boczny czy przeznaczony do ścielenia kojców dla świń. Do modelu 7100 można zamówić zestaw transportowy w postaci kół i dyszla, a także światła drogowe czy kółka samonastawne.


Rozdrabniacz słomy Tomahawk 8100/8500/9500 – najpopularniejsze maszyny do rozdrabniania, karmienia i ścielenia


Rozdrabniacz słomy Tomahawk z serii 8100/8500/9500 to najchętniej wybierana maszyna do obróbki słomy dostępna na rynku. Każdy model z tej serii można stosować zarówno do rozdrabniania, jak i ścielenia oraz podawania sieczki przeznaczonej na paszę. Maszyna może być wykorzystywana w oborze, chlewni czy jako ścielarka do kurnika. Wszystkie urządzenia z serii 8100/8500/9500 są wyposażone w ośmiołopatkowe wentylatory, trwałe, solidnie wykonane łoża łańcuchowe oraz tylną klapę z funkcjami ułatwiającymi załadunek. Ich pojemność wynosi odpowiednio: 3,5 m3, 4,5 m3 oraz 8 m3. Rozdrabniacze mogą być wyposażone w wysyp boczny, a na zamówienie także w obrotowy.


Rozdrabniacz słomy Tomahawk Dual Chop – elastyczna zmiana długości cięcia


Urządzenia z systemem Dual Chop pozwalają na elastyczną zmianę długości otrzymywanej rozdrobnionej słomy, wykonywaną podczas pracy maszyny. Sieczkarnia do słomy Dual Chop może, po naciśnięciu przycisku na panelu sterowania elektrycznego, automatycznie zmienić długość cięcia, chowając/wysuwając zestaw ostrzy. Dzięki temu można otrzymać słomę długą bądź ciętą na kawałki – zależnie od potrzeb. To sprawia, że rozdrabniacz słomy Tomahawk Dual Chop można w tym samym przejeździe roboczym wykorzystywać do ściółkowania na przykład miejsc legowiskowych oraz podawania krótkiej sieczki do skarmiania. System Dual CHop jest dostępny dla modeli 7100, 8100 oraz 8500.


DOZAGRO | ul. Ludomiry Namysł 36, 63-430 Odolanów | tel: +48 627 374 880 | mail: dozagro@dozagro.com
Wróć do spisu treści