Rozdrabniacze słomy FORASSACO – dlaczego warto w nie zainwestować?

Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Przejdź do treści

Rozdrabniacze słomy FORASSACO – dlaczego warto w nie zainwestować?

DOZAGRO
Opublikowane w Maszyny rolnicze · 19 Maj 2023
Wyposażenie gospodarstwa rolnego ma bardzo duże znaczenie dla efektywności prowadzonej produkcji. Dotyczy to również parku maszyn. Wśród rekomendowanych do zakupu sprzętów znajdują się m.in. rozdrabniacze słomy. Jednym z liderów rynku w ich produkcji jest włoska firma FORASSACO. Sprawdź, czym charakteryzują się ich rozdrabniacze słomy i dlaczego warto w nie zainwestować.

Do czego służą rozdrabniacze słomy?
Rozdrabniacz słomy to sprzęt o szerokim potencjale zastosowania w gospodarstwie rolnym. Odpowiednio dobrany i eksploatowany korzystnie wpływa na codzienną pracę oraz pozwala na zoptymalizowanie kosztów związanych z prowadzoną produkcją. Rozdrabniacz montuje się bezpośrednio do ciągnika za pomocą układu hydraulicznego. W trakcie pracy dochodzi do przetwarzania roślin trawiastych. Przyspiesza to procesy przygotowania wyściółki dla zwierząt hodowlanych oraz produkcji paszy. Zoptymalizowanie tych procesów zwiększa potencjał zarobkowy i produkcyjny prowadzonego gospodarstwa.

Do czego wykorzystać rozdrobnioną słomę?
W gospodarstwie rolnym rozdrobniona słoma ma wiele zastosowań. Przede wszystkim stanowi naturalną i bezpieczną ściółkę dla zwierząt hodowlanych, w tym m.in. drobiu. Dzięki temu można wyraźnie poprawić warunki hodowlane oraz korzystnie wpłynąć na dobrostan zwierząt. Zastosowanie ściółki z rozdrobnionej słomy w kurniku pozwala na zachowanie warunków zbliżonych do naturalnych. Ponadto słoma doskonale sprawdza się jako ściółka dla trzody chlewnej. Dobrze wchłania wilgoć i ułatwia zachowanie porządku w miejscu hodowli. Jednocześnie produkt ten nie jest podatny na rozwój pleśni, bakterii i grzybów, które mogą powodować problemy zdrowotne zwierząt. W okresie zimowym ściółka ze słomy ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury i stanowi cenną warstwę izolacyjną.

Słoma w postaci rozdrobnionej stanowi cenny składnik pasz dla zwierząt hodowlanych, jeżeli rolnik przygotowuje mieszanki we własnym zakresie. Oprócz tego stosuje się ją na plantacjach owoców, np. truskawek. W ten sposób minimalizuje się poziom zachwaszczenia plantacji i redukuje koszty jej utrzymania. Ponadto rolnik nie musi używać dodatkowych pestycydów w celu zwalczania chwastów. Podczas zbierania owoców są one czystsze, ponieważ nie mają bezpośredniego kontaktu z gruntem. Słomę wykorzystuje się również do tworzenia kopców ochronnych, które pozwalają na przechowywanie owoców pracy rolnika przez wiele miesięcy w roku. Stanowią dobrą izolację dla buraków, ziemniaków i innych warzyw. Minimalizują ryzyko ich zepsucia się. To tylko przykładowe sposoby wykorzystania rozdrobnionej słomy, którą szybko i bezpiecznie przygotujesz z rozdrabniaczem.

Włoski producent FORASSACO to gwarancja jakości
Jednym z liderów rynku w obszarze produkcji rozdrabniaczy słomy jest włoska firma FORASSACO. Od wielu lat dostarcza wysokiej jakości sprzęt rolniczy. Urządzenia tej marki z powodzeniem stosowane są również przez polskich rolników. W ostatnich latach w FORASSACO zainwestowano w rozwój nowoczesnego parku maszynowego oraz w innowacyjne prace projektowe. Wpływa to na udoskonalanie rozdrabniaczy słomy i innych produktów w katalogu marki. Na przestrzeni lat firma zbudowała mocną pozycję i stała się zaufanym partnerem rolników na całym świecie. Zakup jej produktów to gwarancja bezpiecznej i efektywnej pracy w gospodarstwie rolnym.

Dlaczego warto zainwestować w rozdrabniacz słomy FORASSACO?
Bez wątpienia dobrej jakości rozdrabniacze słomy stanowią niezawodne i nieocenione wsparcie w pracach rolniczych. Wśród ostatnich hitów sprzedażowych FORASSACO znajdują się rozdrabniacze siana i kiszonki GRINDER TL oraz GRINDER PR. Z powodzeniem poradzą sobie z cięciem kiszonki, słomy czy też całych bel siana. Jednocześnie w trakcie procesu zachowają wysoką wydajność, której nie oferują inne dostępne na rynku rozwiązania. To urządzenia charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, solidnym wykonaniem i wysoką wytrzymałością eksploatacyjną. Dzięki temu stanowią wybór świadomych i wymagających rolników. Starannie eksploatowane i pielęgnowane są zakupem na wiele lat.

Dodatkowym atutem tych modeli jest możliwość ich skalowania oraz zmiany ustawień. Dzięki temu parametry pracy rozdrabniacza słomy dopasujesz bezpośrednio do swoich potrzeb w danej sytuacji. Te mogą być różne w zależności od tego, do czego zostaną wykorzystane przetworzone rośliny. Ze względu na popularność firmy FORASSACO, rolnik nie będzie miał problemu z zakupem części zamiennych i komponentów. To kolejny atut inwestycji w rozdrabniacze słomy od tego włoskiego producenta.

Zapraszamy do zakupów w DOZAGRO
Jako DOZAGRO dystrybuujemy wysokiej jakości maszyny rolnicze. Wśród nich znajdują się również rozdrabniacze słomy włoskiej firmy FORASSACO. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi modelami oraz z ich specyfikacją techniczną. Oferujemy je w atrakcyjnych cenach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem.
Created with WebSite X5
Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Dozagro Radosław Rybacki
Huta 111e
Odolanów 63-430
NIP:
6221782263
REGON:
300223877
Kontakt
Dozagro Radosław Rybacki - Właściciel
Ludomiry Namysł 36 Odolanów 63-430 POLSKA
Wróć do spisu treści