Rozdrabniacze słomy od marki KIDD – poznaj nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania

Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Przejdź do treści

Rozdrabniacze słomy od marki KIDD – poznaj nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania

DOZAGRO
Opublikowane w Maszyny rolnicze · 29 Wrzesień 2023
Starannie dobrane maszyny rolnicze stanowią klucz do sukcesu biznesowego każdego gospodarstwa. Jako Dozagro oferujemy naszym Klientom wysokiej jakości sprzęt od renomowanych producentów. W asortymencie znajdują się m.in. rozdrabniacze słomy angielskiego producenta Kidd Farm Machinery. Zapraszamy do zapoznania się z ich charakterystyką oraz potencjałem zastosowania w gospodarstwie rolnym.
Kidd Farm Machinery – krótka charakterystyka firmy
Firma Kidd Farm Machinery powstała w 1958 roku w Anglii. Założył ją Archie Kidd, od którego nazwiska wzięła ona swoją nazwę. Od 65. lat Kidd Farm Machinery specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości maszyn rolniczych oraz urządzeń przeznaczonych dla sektora komunalnego i motoryzacyjnego. Obecnie maszyny rolnicze Kidd eksportowane są do 25 krajów na całym świecie. Jednym z kluczowych rozwiązań z oferty angielskiego producenta są rozdrabniacze słomy. Oferujemy je w Dozagro i dbamy o to, aby każda maszyna rolnicza z naszego asortymentu spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów oraz cechowała się długą żywotnością i niezawodnością podczas codziennej pracy w gospodarstwie rolnym.Gdzie wykorzystuje się rozdrabniacze słomy?
Jak sama nazwa wskazuje, rozdrabniacze słomy to maszyny służące do rozdrabniania beli słomy. W ten sposób powstaje sieczka, którą można ścielić w kurnikach, chlewach oraz w stodołach. Wykorzystanie rozdrabniaczy przyspiesza cały proces przygotowania sieczki oraz zwiększa wydajność pracy rolniczej. Maszyny te znajdują zastosowanie zarówno w małych gospodarstwach rolnych, jak i w przypadku dużych zakładów specjalizujących się m.in. w hodowli drobiu. Dodatkowym atutem rozdrabniacza jest to, że ułatwia on przenoszenie i przechowywanie słomy.

Czym charakteryzują się maszyny rolnicze Kidd?
Funkcjonalność oraz wysoka jakość maszyn rolniczych Kidd to cechy doceniane przez rolników na całym świecie. Rozdrabniacze tej marki charakteryzują się wysoką wytrzymałością eksploatacyjną i powstają ze starannie dobranych materiałów. Warto zauważyć, że oferowane obecnie maszyny w większości powstały na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. Jest to związane z dynamicznym rozwojem technologii oraz z dużymi nakładami finansowymi firmy Kidd na projektowanie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań na rynku. Obecnie rozdrabniacze słomy tej marki oferują szereg dodatkowych funkcjonalności, dzięki czemu z powodzeniem pozwalają na wykonanie wielu prac w gospodarstwie rolnym. Najpopularniejsze modele rozdrabniaczy Kidd to m.in.: 806, 807 i 814.


Rozdrabniacze 806, 807 i 814
Jedną z grup produktów marki Kidd stanowią rozdrabniacze 806, 807 i 814. Pierwsze dwa to modele, które dostępne są w wersji ciągnionej z dwukołowym podwoziem oraz w wersji zawieszanej na TUZ. W drugiej opcji w standardowym wyposażeniu znajdują się koła podporowe, co ułatwia prace rolne z wykorzystaniem ciągników o nieco mniejszej mocy. Załadunek beli do tego rozdrabniacza odbywa się metodą „od góry”.

Standardowe wyposażenie tych modeli obejmuje również: wzmocnioną przekładnię kątową, otwory wylotowe po obu stronach urządzenia, regulowaną i napędzaną hydraulicznie wannę spustową, ramę do zaczepu typu Quick Hitch, wał przegubowy z zabezpieczeniem przeciążeniowym poślizgu sprzęgła (modele 806 i 807), wał przegubowy z zabezpieczeniem przeciążeniowym śruby ścinającej (814).

Producent Kidd oferuje również wyposażenie opcjonalne w postaci: wysokiego wsypu, dodatkowych noży na wirniku, przekładni obrotów wirnika, pierścienia z nożami do produkcji krótkiej sieczki, dolnego wysypu, wydłużenia bębna, kół podporowych, hydraulicznego podnośnika balota, zraszacza ograniczającego pylenie i innych. Warto zapoznać się z możliwościami wybranego modelu rozdrabniacza słomy od marki Kidd.

Rozdrabniacze bel z możliwością regulacji długości sieczki
Kolejną grupą maszyn rolniczych Kidd są rozdrabniacze bel z możliwością regulacji długości sieczki. W tym miejscu wyróżniamy takie modele jak: 850 (pojemność 8,5 m³), 475 (4,5 m³ i automatyczny system kontroli obciążenia), 450 (4,5 m³), 330 (3,3 m³). Maszyny te charakteryzują się zmiennym zagęszczeniem noży na rotorze oraz dodatkowymi przeciwnożami, dzięki czemu operator może regulować długość sieczki. To wygodne rozwiązanie, które podnosi uniwersalność urządzenia wykorzystywanego w gospodarstwie rolnym. Maszyny te umożliwiają wydmuch na odległość do 25 metrów i wyposażone są w elektryczne sterowanie oraz szeroki korpus o dużej pojemności. Wspomniane modele są również dostępne w pakietach z dodatkowym wyposażeniem, które można dostosować do realnych potrzeb rolnika.

Dlaczego warto postawić na rozdrabniacz słomy Kidd?
Rozdrabniacze słomy Kidd to wysokiej jakości maszyny rolnicze, które z powodzeniem spełnią oczekiwania wymagających Klientów. Zapewniają efektywną i bezawaryjną pracę na przestrzeni lat. Dzięki nim usprawnisz codzienną pracę w gospodarstwie oraz zwiększysz zyski związane z jego prowadzeniem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą maszyn rolniczych Kidd przygotowaną przez specjalistów Dozagro.Created with WebSite X5
Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Dozagro Radosław Rybacki
Huta 111e
Odolanów 63-430
NIP:
6221782263
REGON:
300223877
Kontakt
Dozagro Radosław Rybacki - Właściciel
Ludomiry Namysł 36 Odolanów 63-430 POLSKA
Wróć do spisu treści