Stoły podawcze w gospodarstwie rolnym – do czego służą?

Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Przejdź do treści

Stoły podawcze w gospodarstwie rolnym – do czego służą?

DOZAGRO
Opublikowane w Maszyny rolnicze · 18 Styczeń 2023
Prawidłowe żywienie bydła jest niezbędne w każdym profesjonalnym gospodarstwie rolnym. Jeżeli chcesz osiągnąć odpowiednie efekty, warto zaopatrzyć się w system zadawania pasz, który z pewnością wpłynie pozytywnie na wydajność mleka. Dzięki niemu zapewnisz sobie również skuteczną realizację innych celów biznesowych.

Zagadnienie żywności w gospodarstwie rolnym spędza sen z powiek wielu rolnikom. Automatyzacja tego procesu jest niezbędna dla osiągnięcia dobrych rezultatów. W ostatnich latach bardzo duży nacisk kładzie się na jakość pasz, a także na ich mechaniczne dostarczanie zwierzętom. Wiąże się to z koniecznością wprowadzania zmian w gospodarstwie rolnym, które są nieuniknione, ponieważ obecnie szansę na powodzenie mają wyłącznie profesjonalne, duże gospodarstwa.

Podstawowe zasady żywienia bydła
Rolnik musi zadbać przede wszystkim o pozyskanie prawidłowo zbilansowanych pasz, zgodnych z zapotrzebowaniem zwierząt. W ich składzie powinno znajdować się białko, witaminy, a także składniki energetyczne i mineralne. Zadawanie odpowiedniej ilości pasz umożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu produkcji, a w przypadku krów nieustannego okresu laktacji, niezależnego od poru roku. Profesjonalny system zadawania pasz dla bydła jest niezbędny w każdym profesjonalnym gospodarstwie rolnym. Umożliwia kontrolowanie pobierania paszy przez zwierzęta, zapewnia stały dostęp do wody, a także utrzymuje właściwą higienę żłobu.

Ze względu na aktualne wymagania w żywieniu bydła, zainwestowanie w wysokiej jakości pasze oraz ich podawanie poprzez system zadawania pasz jest najkorzystniejsze.

System zadawania pasz dla bydła – czym powinien się wyróżniać?
Stoły podawcze umożliwiające automatyczne zadawania pasz dla bydła są innowacyjnym rozwiązaniem, które powinno znaleźć zastosowanie w każdym profesjonalnym gospodarstwie rolnym. Choć początkowa inwestycja może wiązać się z dużymi kosztami, w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Dobrej jakości stoły podawcze są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich montaż jest możliwy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Wykazują się także odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Ze względu na swoją funkcjonalność, zapewniają zwierzętom nieograniczony dostęp do świeżej i wysokiej jakości żywności. Stoły podawcze są również niezbyt wymagające w obsłudze. Do dyspozycji jest wiele akcesoriów dodatkowych ułatwiających przeprowadzanie procedury karmienia każdego dnia.


Inne zastosowanie stołów podawczych w gospodarstwie rolnym
Niezawodne stoły podawcze produkowane przez Dozagro pracują w wielu krajach Europy. Posiadają niezbędne certyfikaty, dlatego ich wykorzystanie jest możliwe w każdym profesjonalnym gospodarstwie rolnym. Ze względu na swoją funkcjonalność, stoły podawcze można wykorzystać do elektrycznego ładowania słomy w balotach lub kostkach. Są kompatybilne z rozdrabniaczami typu Tomahawk lub podobnymi.

Stoły podawcze umożliwiają automatyczny transport słomy o wilgotności do 15%. Mogą działać jako element linii technologicznej w następujących układach:

  • stół podawczy – rozdrabniacz bel – rozdrabniacz słomy – brykieciarka,
  • stół podawczy – rozdrabniacz bel.

Obsługą stołu podawczego zajmuje się operator, który kontroluje cały proces, załączając napęd do przodu, jak i do tyłu. Gdy przycisk posuwu zostanie zwolniony, maszyna automatycznie się zatrzymuje.

Aby stół podawczy mógł działać prawidłowo, konieczne jest doprowadzenie niezawodnej instalacji elektrycznej wyposażonej w gniazdo 3-fazowe. Ponadto należy zadbać o obecność bezpieczników topikowych o działaniu zwłocznym o wartości 16A.

Nowoczesna inwestycja w gospodarstwie rolnym
Stoły podawcze należy traktować jako znakomitą inwestycję rozwijającą gospodarstwo rolne i umożliwiającą automatyzację wielu procesów. W zakresie dopasowania do potrzeb system zadawania pasz dla bydła jest wręcz niezawodny. We współczesnym rolnictwie chodzi o to, aby ułatwić sobie wiele zadań, skrócić czas ich realizacji, a przez to osiągnąć znacznie lepsze rezultaty.
Skupienie rolnika na zakupie najpopularniejszych maszyn i narzędzi jest niezbędne, aby utrzymać się w branży, zbudować stałe grono klientów i wykorzystać możliwości, jakie daje automatyzacja procesów.

Kolejność zakupu innowacyjnych urządzeń ustalać warto indywidualnie, w zależności od aktualnych potrzeb, ale wszędzie tam, gdzie hoduje się zwierzęta na przemysłową skalę, warto postawić na system zadawania pasz dla bydła. W praktyce ułatwia to żywienie, a cała procedura jest znacznie prostsza i szybsza.

Śmiało można stwierdzić, że stoły podawcze w gospodarstwie rolnym są warte uwagi, zarówno do żywienia zwierząt, jak i jako element umożliwiający zbudowanie systemu do rozdrabiania słomy. Pozwalają osiągnąć odpowiednie wyniki produkcyjne, a gospodarstwo ma szansę na dalszy rozwój.  

Asortyment dla gospodarstw rolnych
Kupując narzędzia i urządzenia od renomowanych producentów, z łatwością można wzbogacić wyposażenie gospodarstwa rolnego, przyspieszyć realizację wielu procesów i ułatwić osiągnięcie założeń biznesowych. Stoły podawcze są systemem, w który z pewnością warto zainwestować.
Created with WebSite X5
Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Dozagro Radosław Rybacki
Huta 111e
Odolanów 63-430
NIP:
6221782263
REGON:
300223877
Kontakt
Dozagro Radosław Rybacki - Właściciel
Ludomiry Namysł 36 Odolanów 63-430 POLSKA
Wróć do spisu treści