Teagle – poznaj lidera na rynku maszyn rolniczych!

Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Przejdź do treści

Teagle – poznaj lidera na rynku maszyn rolniczych!

DOZAGRO
Opublikowane w Maszyny rolnicze · 28 Czerwiec 2023
Marka Teagle to zdecydowanie lider na rynku maszyn rolniczych. Jej specjalizacją jest między innymi wytwarzanie sprzętu do przetwarzania i wykorzystywania słomy. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że producent ten zyskał renomę i oferuje wysokiej jakości sprzęt, który znacznie ułatwia wszelkie prace rolnicze.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów w asortymencie marki Teagle jest Tomahawk, czyli rozdrabniacz do słomy. Warto jednak wiedzieć, że marka oferuje Klientom również inne rozwiązania:
  • aparaturę służącą do rozrzucania obornika,
  • kosiarki bijakowe i mulczery,
  • siewniki do nawozów,
  • wielkopowierzchniowe kosiarki do traw,
  • agregaty rolnicze.
 
Asortyment marki jest szeroki, dzięki czemu z powodzeniem każdy znajdzie w nim rozwiązanie dostosowane do swoich własnych potrzeb. Wszystkie urządzenia i maszyny łączy niezawodność, innowacyjność oraz najwyższa jakość wykonania.


Rozdrabniacz do słomy
Jednym z rozwiązań, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Klientów marki Teagle, jest rozdrabniacz do słomy Tomahawk. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu można zwiększyć efektywność prac prowadzonych w gospodarstwie rolnym. Urządzenie to sprawdza się dobrze podczas realizacji takich procesów jak na przykład cięcie słomy i siana czy rozdrabnianie balotów.
 
To jeszcze nie wszystko, ponieważ rozdrabniacze do balotów oferowane przez firmę Teagle są kompaktowe i użyteczne również podczas realizacji takich prac jak np. dostarczanie ściółki. Sprawdzą się także podczas prac realizowanych w ogrodzie czy sadzie.
 
Marka oferuje również ścielarki na kołach, które stanowią rozwiązanie 2w1 – z jednej strony mogą być wykorzystywane do cięcia słomy, z drugiej zaś mogą okazać się niezbędne podczas podawania paszy zwierzętom hodowlanym. Sprawia to, że tego typu ścielarki stanowią wszechstronne rozwiązanie, a z ich użyciem można znacznie zoptymalizować prace w zakresie:
  • wytwarzania sieczki,
  • przygotowywania i podawania pociętej sianokiszonki.
 
Szerokie możliwości regulacji ustawień sprawiają, że operator może decydować o zasięgu pracy oraz kierunku, w jakim będzie rozprowadzany surowiec — sieczka, siano czy kiszonka — podawany obróbce. To właśnie dzięki temu pokarm dla trzody może być niemal natychmiastowo podawany na stół paszowy.
 
Ścielarka do ładowarek teleskopowych
Wśród urządzeń oferowanych przez markę Teagle na uwagę zasługuje również ścielarka do ładowarek telespokowych – Telehawk T2. Sprzęt ten doskonale sprawdzi się w nowoczesnym gospodarstwie rolnym, ponieważ charakteryzuje się prostotą obsługi oraz dużym potencjalnym zasięgiem wydmuchu. Dzięki takim pozornie nieistotnym rozwiązaniom jak na przykład hydrauliczna klapa tylna czy elastyczny system sprzęgła, można liczyć na skuteczną ochronę układu napędowego. Takie rozwiązanie zapewnia również łatwiejsze manewrowanie w mniejszych przestrzeniach, w tym np. na podwórzach.
 
Ścielarka Telehawk T2, czyli ścielarka do ładowarek teleskopowych, jest montowana na ładowarkach, z którymi jest w stanie stworzyć kompaktową konstrukcję. Cechą, która ją wyróżnia, jest nowatorski sposób montażu bramy załadowczej, co przekłada się na lepszą ochronę układu napędowego. Dzięki tej konstrukcji maszyna staje się również mniej narażona na naprężenia oraz uszkodzenia mechaniczne.
 
Wszystko to sprawia, że ścielarka do słomy Telehawk T2 stała się bardziej zwrotna niż jej poprzednia, mniej zaawansowana wersja. Dzięki jej wykorzystaniu można rozprowadzić materiał na odległość nawet kilkunastu metrów, zaś rynna zsypowa obraca się nawet pod kątem 280 stopni. W praktyce oznacza to, że możliwe jest rozprowadzanie ściółki z obu stron ścielarki oraz z przodu.

Podsumowanie
Urządzenia marki Teagle to pewne i niezawodne rozwiązania, które pozwolą na znaczne usprawnienie procesów hodowlanych. Charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, przez co są niezwykle trwałe. Dzięki temu możesz być pewien, że wykorzystywany sprzęt od Teagle posłuży Ci przez wiele lat.Created with WebSite X5
Logo firmy Dozagro Radosław Rybacki
Dozagro Radosław Rybacki
Huta 111e
Odolanów 63-430
NIP:
6221782263
REGON:
300223877
Kontakt
Dozagro Radosław Rybacki - Właściciel
Ludomiry Namysł 36 Odolanów 63-430 POLSKA
Wróć do spisu treści